Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 23.09.2019, 10:45

ДПА 11 клас

Державна підсумкова атестація в старшій школі у 2013 році. ДПА 11 клас
    У 2012/2013 навчальному році державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться з трьох предметів: української мови, профільного предмета та предмета за вибором
    Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів відбудеться з 27 по 31 травня 2013 року.
    Державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться з трьох предметів:
    українська мова;
    профільний предмет (для учнів, які навчалися у класах з профільним навчанням), історія України або математика (для учнів, які навчалися у класах універсального профілю);
    предмет за вибором.
    При вивченні двох профільних предметів (наприклад, фізики і математики у фізико-математичному профілі) атестацію складають із одного з них замість предмета за вибором.
    Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться уформі переказу без творчого завдання за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за посібником: "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови. 11 клас" (укл. Шелехова Г.Т., Новосьолова В.І., Ярмолюк А.В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) і оголошеним по радіо та телебаченню в день проведення атестації.
    Тексти 60 переказів цього збірника відповідають навчально-методичним вимогам до докладного переказу, що в повному обсязі дає змогу перевірити формування в учнів комунікативних умінь (сприйняття почутої інформації, докладне її відтворення, самостійне визначення предмета й завдань висловлювання, добір для їх вирішення потрібних мовних засобів тощо) та орфографічних і пунктуаційних навичок.
    На виконання завдання державної підсумкової атестації з української мови в 11 класі відводиться 90 хвилин, протягом яких учні докладно відтворюють первинний текст запропонованого переказу з урахуванням його смислової і структурної цілісності (без додаткового творчого завдання). Переказ проводиться за традиційною методикою.
    Державна підсумкова атестація з мови навчання (кримськотатарська, молдовська, польська, російська, румунська, угорська) у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин в 11 класі проводиться у формі переказу без творчого завдання за посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з кримськотатарської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою. 11 клас" (укл. Яяєва А. М., Велішаєва Х. В., Яяєва Н. М.);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з молдовської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою. 11 клас" (укл. Кьося В. В., Фєтєску Л. І.);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з польської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 11 клас" (укл. Іванова М. С.);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою. 11 клас" (укл. Мельникова Л. В., Король Г. М., Путій Т. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з румунської мови для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням румунською мовою. 11 клас" (укл. Говорнян Л. С., Остафій О. Р.);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з угорської мови для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням угорською мовою. 11 клас" (укл. Браун Є. Л.);
    "Збірник переказів для державної підсумкової атестації з болгарської мови для загальноосвітніх навчальних закладів. 11 клас" (укл. Бузіян Н. С., Кара Н. В.).
    Тексти переказів для проведення державної підсумкової атестації з мови навчання визначаються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, відповідними департаментами та управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
    На проведення державної підсумкової атестації з російської мови чи інших мов національних меншин відводиться 90 хвилин. Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.
    Державна підсумкова атестація з російської мови може проводитися у тестовій формі за посібником "Збірник завдань для державної підсумкової атестації з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою. 11 клас" (укл. Бикова К. І., Кошкіна Ж. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).
    Збірник завдань для державної підсумкової атестації укладено відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською мовою і надає можливість перевірити та оцінити рівень сформованості мовної та мовленнєвої компетенцій учнів, їх уміння реалізовувати свої знання в практичній діяльності.
    Збірник містить 15 варіантів тестових завдань. Кожний варіант складається з 21 завдання різних ступенів складності.
    Завдання 1-4 відносяться до невеликих текстів і передбачають одну правильну відповідь із чотирьох, а завдання 5-17 – вибір однієї правильної відповіді з п’яти.
    Завдання 18-20 передбачають встановлення відповідності між рядками, що позначені буквами та цифрами.
    Завдання 21 передбачає написання аргументованого стислого  твору на запропоновану тему.
    Тривалість виконання тестових завдань - 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується).

«  Вересень 2019  »