Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.02.2019, 23:28


Меню сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Цікаві сайти
Переклад онлайн
 • Інтелектуальні розваги
 • Вся елементарна математика
 • Крилаті
 • Школа комп'ютерої освіти
 • Шкільна фізика
 • Початкова школа

 • On-line тестування
 • Вхід на сайт
 • Лічильники
  Besucherzahler meet beautiful russian brides
  счетчик посещений
  Учебные заведения Хмельницкий
  Карта відвідування
  On-Line
  Опитування 1
  Оцініть наш сайт
  Всього відповідей: 577
  Новини Освіти
  Головна » 2013 » Грудень » 6 » 6 грудня - День Збройних Сил України! Вітання!
  23:00
  6 грудня - День Збройних Сил України! Вітання!
  Джерельний тихий спів води,
  Безкрайнії степів простори,
  І смерековії ліси,
  Широкі плаї, круті гори!

  Духмяний хліб на рушнику,
  Гостинно розпростерті руки,
  Щасливу матері сльозу,
  І дідуся з веселим внуком!

  За бескиди й дніпровські схили,
  За наш пісенний славний рід,
  За пломінь в косах у калини,
  І за чумацький небозвід!
  За нашу рідну Україну,
  Що зберегли за всі віки -
  Низький уклін і тричі "СЛАВА!"
  Українські захисники!

  Напередодні Дня Збройних сил України портал ПедПРЕСА провів опитування серед дошкільнят на тему : «Що ви знаєте про службу в армії?». Відповіді, як і очікувалося, є досить безпосередніми.

  Діти уявляють собі солдата у формі "брудного” кольору, на якій виблискують різнокольорові зірочки. На голові у вояка – "чотирикутна шапка”, у руках – пістолет, "як у грі”.

  Малюки впевнені, що українська "команда солдат” захищає країну від "команди ворогів”. Останні сидять у в’язницях і мудрують над тим, як звідти втекти, щоб розпочати війну. Вони мріють захопити Україну, адже бажають жити "в країні добрих людей”.

  Діти стверджують, що стратегія війни досить проста. Якщо справи кепські, треба викликати на допомогу величезний танк. Тоді перемогу гарантовано. Команда, що  переможе у війні, отримає кубок.

  Ми довідалися, що хлопчики знову мріють стати солдатами і космонавтами. Їх зупиняє лише невеличкий нюанс – «необхідно трішечки підрости».

  Бліц-опитування маленьких дошкільнят з кумедними відповідями дивіться тут.


  Українська армія комплектується за рахунок призову на строкову та договірну службу чоловіків 18-40 років.

  ДатаЧисельністьВ тому числі
  військовослужбовців
  В тому числі
  цивільних
  Посилання
  2010186 000136 00050 000[2]
  на 31 грудня 2011192 000144 00048 000[3]

  Згідно з новою військовою реформою в Україні намітилося велике скорочення збройних сил. Так, до 2017 року загальна чисельність української армії становитиме 70 000 осіб. Скорочення буде проводитися в кілька етапів. Так, до 2015 року з 144 тисяч військовослужбовців залишиться 105 000, а потім ще на 25 000. Крім того, планується також скасування строкової служби. Нова реформа передбачає, що основним завданням армії буде захист прикордонних інтересів держави без додаткової мобілізації.

  16 березня Президентом України В.Януковичем був підписаний Указ про створення спеціального Комітету з розвитку та реформування української армії і військово-промислового комплексу. Глава нового органу - сам гарант, а виконавчий секретар - секретар Ради нацбезпеки Андрій Клюєв.

  На думку авторів Концепції, в осяжному майбутньому Україна не буде брати участі в локальних або регіональних військових конфліктах. Тому основне завдання армії зводиться до локалізації і нейтралізації можливих прикордонних конфліктів. Такий підхід обумовлений ще й тим, що творці даного документа оцінюють боєздатність сучасних українських збройних сил, як плачевну.

  Необхідно також зазначити, що президент і раніше цікавився питанням реформування української армії, проте рішучі кроки почав робити тільки в лютому 2012 року, коли зняв з посади Міністра оборони М.Єжеля. Його місце зайняв Д.Саламатін. Трохи пізніше не при справах став і начальник Генерального штабу Г.Педченко, на місце якого прийшов генерал-лейтенант В.Замана.

  Ще займаючи пост Міністра військового відомства, М.Єжель пропонував провести скорочення збройних сил до 130 тисяч осіб. Тоді ніяких кроків здійснено не було, а сама його пропозиція стала сприйматися, як своєрідна відповідь на пропозицію Ю.Єханурова збільшити чисельність армії до 200 000 чоловік. Але гарант вирішив, що діяльність Єжеля на посту військового міністра нерезультативна.

  З новим Міністром українські збройні сили чекає велика кількість змін. Саме значима зміна - це, мабуть, перехід на міжвидову побудову армії. Основу збройних сил становитимуть оперативні командування «Захід» і «Південь» і командування військово-морських сил.

  Структура збройних сил за великим рахунком не зміниться: у ній також будуть сухопутні війська (чисельністю 57,2 тисяч осіб), військово-морські сили (14 000) і повітряні сили (42600 осіб). Також військове відомство планує до 2013 року створити сили спеціальних операцій, чисельність яких складе 5000 осіб.

  Пізніше, в 2014 році, штаби військово-морських сил і сухопутних військ будуть інтегровані з Генеральним штабом. А коли буде завершено формування автономної системи управління протиповітряної оборони, до єдиної структурі буде приєднаний і штаб військово-повітряних сил.

  Нова Концепція передбачає, що основна увага міністерства буде звернена на високомобільні підрозділи, зокрема, спецназ, аеромобільні групи, повітряно-десантні та гірничо-піхотні бригади. Більш того, нові війська планується перевести на цифрові стандарти зв'язку, в тому числі і супутникову, які є більш безпечними. Крім того, велику увагу буде приділено і підготовці військових фахівців, для чого в кожному оперативному командуванні з'являться навчальні центри, оснащені сучасними тренажерами.

  Крім тренажерів, армія буде оснащена і новою технікою. Відповідні плани по закупівлях озброєння і військової техніки уряд представив ще в січні цього року. Так, до 2017 року військове відомство планує закупити 35 вертольотів, 45 літаків і 57 комплексів протиповітряної оборони та радіолокаційних станцій.

  При цьому нічого не говориться про закупівлі нових видів озброєння і техніки. Винятком є тільки безпілотники і високоточні засоби ураження, оскільки держава має намір активно використовувати як імпортні ударні і розвідувальні безпілотні літальні апарати, так і моделі спільного виробництва. Що ж до основної військової техніки, в тому числі і систем ЗРК, то їх планують тільки модернізувати.

  Згідно з новою реформою, чисельність військової техніки, яка знаходиться на озброєнні української армії, буде скорочена. Вже на 2013 рік заплановано зменшення кількості бойових літаків з 160 до 134, а кількість зенітно-ракетних комплексів складе 36 одиниць замість 55. Зменшиться і кількість танків - до 660 одиниць проти сьогоднішніх 774 машин. Крім того, буде скорочено і кількість військових навчальних закладів. Їх буде всього 14 замість 31 існуючих на сьогоднішній день.

  Тим не менше, найбільш радикальні зміни очікують особовий склад. Нова армія, за словами гаранта, повинна відповідати європейському рівню. Для цього всі військовослужбовці повинні бути забезпечені житлом, а заробітна плата - збільшена на 80 відсотків. Більше того, до 2017 року Міністерство оборони планує повністю відмовитися від строкової служби. Проте несподіваною подібна ініціатива не стала, бо, як раніше президент вже обіцяв здійснити повний перехід на контрактну службу всіх військ Міністерства внутрішніх справ.

  Поліпшення умов утримання нової контрактної армії планується за рахунок її великого скорочення. На сьогоднішній день загальна чисельність української армії становить 192 тисяч осіб, з яких 144 000 - військовослужбовці, а 48 тисяч - цивільний персонал. До 2014 року це число планується скоротити до 100 тисяч, з яких тільки 15 000 складатиме цивільний персонал, а 85 тисяч - військовослужбовці. До 2017 року це число ще зменшиться, і становитиме всього 70 000 осіб, проте поки не уточнюється, яка чисельність з них припадатиме на цивільні посади.

  Ще один спосіб наблизитися до європейської моделі армії - це фінансування. Витрати на оборонну галузь планується прирівняти до 1,4 відсотка ВВП. Так, уже в цьому році на потреби військової галузі буде виділено 16,4 мільярда гривень, а це більш ніж на чверть більше суми, виділеної з державного бюджету в 2011 році. До 2014 року витрати на армію будуть становити 25,8 мільярда гривень. Загальна сума коштів, які планується виділити на реалізацію нової реформи, становитиме 155 млрд. гривень, з яких близько 40 мільярдів складуть додатково залучені кошти.

  А от щодо соціального забезпечення військовослужбовців в документі ніякої конкретної інформації немає. Так, приміром, йдеться тільки про створення достатнього фонду житла, але яким чином це планується здійснити - невідомо. Правда, в документі творці обіцяють компенсувати кошти тим військовослужбовцям, які змушені знімати в оренду житло. Нічого певного не сказано і про пенсії для військових.

  Творці нової військової Концепції розвитку та реформування української армії говорять, що країні з 45-мільйонним населенням цілком вистачить 70 000 військовослужбовців для того, щоб забезпечувати національну безпеку на належному рівні. У той же час, військовий міністр Д.Саламатін запевняє, що Україна і далі має намір зберігати свій позаблоковий статус, і ні в які військові союзи, будь то НАТО чи взаємодія з Росією, не збирається. Тому може скластися ситуація, коли така чисельність армії буде недостатньою.

  Разом з тим, експерти заявляють, що крім бажання модернізувати українську армію і вивести її на європейський рівень, уряд переслідує й інші цілі. Так, за словами політолога Юрія Романченко, подібне скорочення має кілька складових - офіційну і неафішовану. Згідно з офіційною складовою - у держави немає серйозних зовнішніх ворогів, як немає і коштів на утримання великої армії. Тому її необхідно скоротити. Але якщо брати до уваги, які величезні кошти були витрачені на різні, не настільки важливі проекти, то подібні заяви виглядають безглуздо. Що ж до неофіційної частини, то, за словами політолога, армія - це інструмент насильства, нехай і окреслений нормативно-правовою базою. Армія сприяє формуванню особистості, тому збройні сили виконують і виховну функцію. А оскільки армія має прямий доступ до інструментів насильства, то це є ключовим моментом в ситуації в країні. В Україні все більш очевидним стає хаос, і уряд прекрасно розуміє, що для збереження влади необхідно мати силу, на яку можна буде спертися у випадку розвитку несприятливої для себе ситуації. Таким чином, не випадкові ні підвищення зарплат в міліції, ні посилені тренування внутрішніх військ. А армію сприймають як реальну загрозу влади, звідси і настільки значне скорочення. Позиція влади, говорить Романченко, зрозуміла: необхідно скоротити кількість людей, що мають доступ до зброї.

  Не викликає великої довіри нова концепція і у глави Комітету з питань національної безпеки і оборони О. Грищенко. Тому представники даного відомства вважали за потрібне дати рекомендації щодо доопрацювання документа, оскільки в ньому не враховано необхідність зміни керівництва військового відомства.

  Але якщо розібратися, армія потрібна державі швидше для придбання певного статусу, тому якість збройних сил в даному випадку набагато важливіша їх чисельності. В такому плані упор на підвищення мобільності військ не такий вже і поганий варіант. Звичайно, така армія не буде високоефективною, але для захисту прикордонних інтересів держави і цього буде достатньо.


  Переглядів: 467 | Додав: savvich | Теги: 6 грудня - День Збройних Сил Україн | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Пошук
  Посилання
 • Освітні цифрові ресурси
 • Портал для веб-майстрів
 • ХОІППО
 • Робота з обдарованою молоддю
 • Школа олімпійського резерву
 • ХОЦНТТУМ
 • Сайт ЦІППО
 • Сайт МОН України
 • Сайт МАН України
 • УЦОЯО
 • ВРЦОЯО
 • Острів знань
 • Мережа УРАН
 • Сайт технічної підтримки мережі УРАН в Хмельницькій області
 • Форум інформатиків України
 • Сайт м. Шепетівки
 • Управління освіти Шепетівськго міськвиконкому
 • Пізнайко
 • Залізничні маршрути
 • Автобусні маршрути
 • Календар
  «  Грудень 2013  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Погода, курс валют
  Погода Шепетівці » Україна
  Опитування 2
  За яким напрямком Ви плануєте продовжити освіту?
  Всього відповідей: 1508
  НВК №3
  Останній дзвінок
  Останній дзвінок
  Міс 2013 НВК № 3
  Intel ISEF-2013
  Intel ISEF 2013
  Intel Isef 2013
  Програми Intel
  1-Міс НВК №3 2012
  2-Міс НВК №3 2012
  Останні новини

  Copyright MyCorp © 2019
  Зробити безкоштовний сайт з uCoz