Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.02.2019, 22:11

Головна » 2013 » Грудень » 21 » Чи корисні дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету?
    Чи корисні дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету?

У зимовий період, коли натуральних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах, не так багато, педіатри призначають дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету. Втім, ступінь їх корисності викликає чималі сумніви.

Як повідомляє HealthDayNews, журнал Annals of Internal Medicin опублікував результати трьох масштабних досліджень, присвячених мультивітамінним і мінеральним комплексам. З’ясувалося, що вітаміни в таблетках були не більш ефективні, ніж препарати плацебо.

«Ми впевнилися в тому, що вітамінні препарати не працюють. Коли людина намагається компенсувати свою мізерну дієту «чарівною» таблеткою, нехай заздалегідь готується до розчарування» , – говорить доктор Елісео Гуаллар, професор епідеміології в Школі громадської охорони здоров’я Джона Хопкінса Блумберга (США).

Слід зауважити, що дослідження проводилися понад 12 років з урахуванням даних від різних вікових груп пацієнтів. Фокус-групи ділили на дві частини і давали справжні вітаміни або плацебо, а потім тестували й опитували. Вчені цікавилися всім: пам’яттю пацієнтів, покращенням якості їхнього життя, частотою захворюваності на застуду в дітей і на серцево-судинні захворювань у дорослих. В останньому третьому дослідженні взяли участь понад 450 тисяч осіб, і результат виявився тим же – пацієнти, які приймали вітаміни і плацебо, почувалися приблизно однаково.

«Вірогідність позитивного ефекту вітамінів у таблетках така мала, що не варто витрачати на них гроші», – говорить доктор Гуаллар.

Чим небезпечні мультивітаміни?

Чи існує панацея? «Так» - відповідають рекламщики, пропонуючи покупцям нові супер-пупер-мультвітаміни, нібито здатні привести ваш організм в порядок, вилікувати від усіх хвороб і навіть омолодити років на дцать. Але реклама часто буває оманливою ...

Кожен день на екранах телевізорів ми бачимо рекламу різних мультивітамінів, які, як стверджують білозубі красуні, є панацеєю від різних хвороб. Прості покупці готові купувати ці добавки за скажені гроші, віруючи на користь мультивітамінів.

Мультивітаміни - суміш різних вітамінів, які, судячи з реклами, повинні засвоюватися організмом і змушувати людину здороветь буквально на очах. Але насправді, ці різні вітаміни можуть засвоюватися абсолютно за різних умов, а також можуть не поєднуватися один з одним, що негативно позначається на роботі організму.

Також досить складним є визначити, яких саме вітамінів бракує в організмі. Так як мультивітаміни це комплекси вітамінів, то цілком допустима небезпечна для організму передозування деяких вітамінів (зокрема жиророзчинних). Зокрема, надлишок вітаміну А підвищує ризик розвитку остеопорозу. Про індивідуальності дози вживання вітамінів звичайні покупці часто забувають, і приймають вітаміни про всяк випадок або повіривши рекламі.

Не так давно шведські вчені заявили про те, що прийом мультивітамінів збільшують ризик розвитку раку грудей у ​​жінок. Вони припускають, що постійний прийом подібних добавок веде до ущільнення тканин грудей, що є фактором ризику. Їх колеги з Копенгагена вважають, що прийом вітамінів А і Е у великих дозах збільшує ризик ранньої смерті, а неконтрольоване вживання мультивітамінів та БАДів підвищує ризик розвитку раку простати у чоловіків на 32%.

Дієтологи вважають, що консультація у професійного фахівця, який зможе вибрати індивідуальну дієту зі звичайних продуктів, що підходять пацієнтові за насиченістю вітамінами, принесе набагато кращий ефект, ніж неконтрольоване постійне вживання мультивітамінів.

Переглядів: 384 | Додав: savvich | Теги: multivitamin complexes, мультивитаминные комплексы, мультивітамінні комплекси | Рейтинг: 0.0/0
    «  Грудень 2013  »