Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:11


Меню сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Цікаві сайти
Переклад онлайн
 • Інтелектуальні розваги
 • Вся елементарна математика
 • Крилаті
 • Школа комп'ютерої освіти
 • Шкільна фізика
 • Початкова школа

 • On-line тестування
 • Вхід на сайт
 • Лічильники
  Besucherzahler meet beautiful russian brides
  счетчик посещений
  Учебные заведения Хмельницкий
  Карта відвідування
  On-Line
  Опитування 1
  Оцініть наш сайт
  Всього відповідей: 577
  Новини Освіти
  Головна » 2013 » Липень » 30 » Цікаві факти про роботу пам'яті і мозку
  09:08
  Цікаві факти про роботу пам'яті і мозку
  Факт перший. Ви не можете полоскотати себе.
  Обстежуючи пацієнта , який боїться лоскоту, лікарі зазвичай намагаються розташовувати його або її руки поверх їхніх власних, щоб запобігти такі відчуття. Чому так? Та тому, що як би Ви не боялися лоскоту, ви можете скільки завгодно намагатися полоскотати себе і не отримати звичайних відчуттів при цьому. Ви не можете полоскотати СЕБЕ!

  Це тому, що ваш мозок зберігає Ваші відчуття сфокусованими на найбільш важливих речах, сигналах з навколишнього світу, які не повинні тонути в бездонному морі відчуттів, викликаних Вашими власними діями. Для цієї мети існує частина мозку, яка в змозі генерувати сигнал, який відрізняє наше дотик від чийогось чужого. Це приблизно 1/8 від загального розміру мозку і важить вона близько 4 унцій (113г). До того ж ця маленька частина мозку може прогнозувати наслідки наших сенсорних впливів. Якщо прогноз відповідає фактичній сенсорної інформації, то мозок знає, що це безпечно - проігнорувати це відчуття.

  Висновок.Ну не зможете Ви себе залоскотати до істерики! Ваш мозок Вам цього не дозволить.

  Факт другий. Вам важко підтримувати телефонну розмову в шумному приміщенні.
  Спілкування по мобільному телефону в шумному місці може часто бути важко. А Ваш мобільний робить завдання мозку ще важче, скармливая йому через динамік суміш звуків з кімнати, в якій Ви знаходитеся і звуків, одержуваних від Вашого абонента. Це сильно ускладнює завдання мозку, так як і голос Вашого друга, і сторонні шуми змішуються в один загальний потік. Для виключення подібного змішування, рекомендується всього-навсього закривати мікрофон Вашого телефону в той період, коли Ви намагаєтеся почути того, хто телефонує.

  Факт третій. Є якась користь і від «стрілялок». Вони можуть допомогти вам працювати в багатозадачному режимі.
  Часте знаходження в режимі мультизадачности збільшує вашу здатність приділяти увагу декільком речам одночасно. У даному випадку, комп'ютерні «екшени» можуть бути непоганим джерелом практики, тому що основною метою є відстріл якомога більшої кількості ворогів перш, ніж вони застрелять Вас. Для успішної гри Ви змушені постійно контролювати все поле бою (в даному випадку весь монітор) для того, щоб швидко виявляти і реагувати на події.

  А ось, наприклад, програма Tetris не має того ж ефекту, тому що, граючи, ви повинні тимчасово зосереджуватися тільки на одному об'єкті, а не на багатозадачності. Чи означає це, що ви повинні заохочувати своїх дітей, що грають в ігри жанру «Екшн»? Ми не за те, щоб піддавати дітей впливу потоку насильства з екрану, але, принаймні, ви можете трохи втішитися тим, що сякий позитивний ефект від відео-ігрових занять Ваших дітей все ж є, і час, проведений за відеоіграми, може, принаймні частково, не бути втрачено даремно.

  Факт четвертий. У мозку є центр гумору.
  Дуже важко дати визначення, що ж таке гумор, але ми чудово розуміємо, що це він, коли стикаємося з ним. Одна з теорій припускає, що дія гумору полягає в сюрприз, в здивуванні перед тим як відрізняється завершення ситуації від того, що Вам стандартно підказували логіка і досвід, з незвичайною інтерпретацією досить звичайної речі.

  Для того, щоб це все-таки сприймалося як жарт, а не логічна головоломка, результатом повинна бути зв'язкова історія з несподіваним, але не дуже розумним в звичайному розумінні результатом чи процесом. Деякі пацієнти з пошкодженням лобової частки головного мозку, взагалі не сприймають жарти. Як правило, це відбувається тому, що вони мають проблеми з інтерпретацією стадії процесу. Наприклад, отримавши жарт з вибором кінцівки, вони не можуть визначити, яка з них смішна.

  Факт п'ятий. Часті порушення біоритмів організму можуть призвести до пошкодження пам'яті.
  Порушення добового ритму організму не просто стомлюючі, при постійному повторенні вони можуть бути небезпечні для здоров'я вашого мозку. Люди, що здійснюють тривалі перельоти, пов'язані з перетином великої кількості часових поясів, піддаються ризику пошкодження головного мозку і виникнення проблем з пам'яттю. Це, по всій видимості, є результатом дії гормонів стресу, що ушкоджують скроневу частку і власне пам'ять, і вироблюваних під час зміни часових поясів. Так що, в зоні ризику опиняються, різні категорії людей, область діяльності яких, однак, неминуче пов'язана з частими і далекими переміщеннями в просторі від політика і бізнесмена, до вахтового робочого, чиї часті і різкі зміни в тимчасовому графіку активної роботи піддають їх тіло і мозок постійному впливу стресу.

  Факт шостий. Є таки причина того, що Ви пам'ятаєте ці жахливі докучливі пісні. Наявність пісні або, частіше, частини пісні, намертво застрягла в Вашій голові, неймовірно заважає, але, на жаль, ризик підхопити подібного «нейропаразіта» безпосередньо пов'язаний з механізмом дії нашої пам'яті.
  Нагадаю, що послідовність спогадів займає певне і дуже корисне місце в нашій пам'яті. Ми постійно повинні пам'ятати ряд послідовностей, починаючи від рухів, яким Ви підписуєте своє ім'я або готуєте ранковий кави до послідовності поворотів на шосе, яким Ви щодня повертаєтеся додому. Здатність відновлювати в пам'яті ці та інші послідовності і робить можливими більшість аспектів нашого повсякденного життя, тому що ми робимо їх автоматично, не замислюючись. Може так статися, що в той час, як Ви думаєте про фрагмент пісні або мови, Ваш мозок може повторити якусь послідовність, зміцнюючи тим самим зв'язку з цією фразою, асоціюючи її з набором дій або рухів. Наступного разу, ця послідовність може автоматично виштовхнути з Вашої пам'яті спогад, тобто фразу або фрагмент пісні. Таким чином, повторення і спогад веде до закріплення рефлексу. Як же розірвати цей нескінченний коло повторень і спогадів? Можна, наприклад, спробувати думати про іншій пісні, повторюючи ряд дій, пов'язаних із спогадом про паразитує. Це може дозволити пам'яті витіснити її з ряду асоціацій, але, на жаль, є ризик підхопити наступного паразита.

  Факт сьомий. Яскраве світло провокує чхання.
  Багато людей чхають, коли вони дивляться на яскраве світло. Що це за рефлекс такий і як він працює? Основна функція чхання досить очевидна: воно виганяє речовини або предмети, дратівливі дихальні шляхи. Центр чхання розташований в певному відділі стовбура головного мозку, і його ушкодження можуть призвести до втрати здатності чхати.

  Чхання зазвичай викликається надходженням сигналів про раздражителе, переданих через мозок в цей спеціальний відділ. Ці сигнали мозок отримує від носа через кілька нервів, включаючи трійчастий нерв, який переносить широкий спектр найрізноманітніших сигналів від особи людини до стовбура головного мозку. Цей нерв вкрай перевантажений, ніж, швидше за все, і пояснюється той факт, що яскраве світло може провокувати чхання. Сонячне світло, який, власне, мав би викликати виключно скорочення зіниці, може також іноді впливати на сусідні ділянки, зачіпаючи такі нервові волокна або нейрони, які дають відчуття лоскоту в носі. До речі, не один тільки яскраве світло може бути несподіваною причиною чхання. Трапляється, що сильний оргазм також може викликати у чоловіка аналогічну реакцію.

  Факт восьмий. Позіхання змушує мозок мобілізуватися.
  Незважаючи на те, що ми зазвичай пов'язуємо позіхання з сонливістю і нудьгою, насправді це засіб пробудити нас і підстьобнути наш мозок. При зевании відбувається розширення глотки і гортані, що дозволяє вдихнути більша кількість повітря, відповідно більша кількість кисню надходить через легені в кров, приводячи наш організм в стан бойової готовності. До речі кажучи, більшість хребетних, в тому числі всі ссавців і, можливо, птахи, користуються цим нехитрим способом з аналогічним ефектом, але в цьому випадку, як, наприклад, у приматів, позіхання зазвичай пов'язане з напруженою ситуацією і наявністю потенційної загрози. Навіть 12-14-тижневий плід людини вже може демонструвати таку здатність.

  Сприймайте позіхання як спробу Вашого тіла привести Вас в стан повної бойової готовності і тоді стане можливим пояснити навіть його «заразність» для людей. Добре відома для будь-якого викладача і студента ситуація, коли в переповненій нудьгуючими студентами аудиторії хтось починає позіхати на весь рот і це включає ланцюгову реакцію. Можливо, це своєрідний спосіб передачі інформації про необхідність посилення уваги речі, позіхи, як правило, не є «заразними» у тварин-ні приматів, хоча здатність розпізнавати позіхання є досить загальною: собаки, наприклад. позіхають у відповідь на стресові ситуації і, як вважають дослідники, використовують зівання для того, щоб заспокоїти інших. Ви можете навіть іноді заспокоїти собаку, позіхаючи.

  Факт дев'ятий. Висота змушує мозок бачити дивні речі.
  Багато релігії включають в себе розповіді про специфічні видіннях, що сталися на великих висотах. Наприклад, Мойсей почув голос, що йшов з палаючого куща на горі Синай, а Мухаммеда відвідав ангел на горі Хіра. У цілому, свідчать про такого роду речах, зазвичай описують відчуття чиєїсь присутності, звуки, голоси, часто стверджують, що бачили обриси фігур, світло (іноді виходить від цих фігур) і, як правило, зізнаються, що були сильно налякані цим.

  Як не дивно, подібні явища не вважаються чимось таким вже містичним серед альпіністів. Може бути справа в горах? Гострі напади гірської хвороби зазвичай відбуваються на висоті більше 8000 футів (2400 м) і багато ефекти, як правило обумовлені, зниженням надходження кисню в мозок. На висоті 8000 футів і вище, як розповідають деякі альпіністи, вони починають сприймати ряд образів, бачити невидимих ​​супутників, світло, що виходить від них самих або їхніх товаришів, навіть бачити тіло, як дві краплі води схоже на них самих і раптово їх охоплює непереборний страх . Кисневе голодування може викликати набряк головного мозку і, ймовірно заважає його активним областям в адекватній обробці вступників зовнішніх сигналів, викликаючи відповідні фізичні та емоційні розлади.

  Факт десятий. До всього іншого, Ваш мозок - дуже економічний прилад, який використовує менше енергії, ніж ваш плеєр.
  Є загальновідомим той факт, що наш мозок споживає всього 12 Вт.Т.е. Протягом дня Ваш мозок використовує кількість енергії, що міститься, наприклад, всього-навсього у двох великих бананах. Цікаво, що хоча організація мозкової діяльності дуже раціональна, це справжній пожирач енергії. Його вага складає всього лише 3 відсотки від ваги тіла, але споживає він 1/6 (17 відсотків) від загальної виробляється організмом енергії. На розчарування інтелектуалів зауважу, що більша частина витрачається мозком енергії йде на підтримку його життєдіяльності, додаткові витрати на інтенсивність мислення ледь помітні.
  Переглядів: 692 | Додав: savvich | Теги: working memory and brain, работа памяти и мозга, робота пам'яті і мозку | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Пошук
  Посилання
 • Освітні цифрові ресурси
 • Портал для веб-майстрів
 • ХОІППО
 • Робота з обдарованою молоддю
 • Школа олімпійського резерву
 • ХОЦНТТУМ
 • Сайт ЦІППО
 • Сайт МОН України
 • Сайт МАН України
 • УЦОЯО
 • ВРЦОЯО
 • Острів знань
 • Мережа УРАН
 • Сайт технічної підтримки мережі УРАН в Хмельницькій області
 • Форум інформатиків України
 • Сайт м. Шепетівки
 • Управління освіти Шепетівськго міськвиконкому
 • Пізнайко
 • Залізничні маршрути
 • Автобусні маршрути
 • Календар
  «  Липень 2013  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Погода, курс валют
  Погода Шепетівці » Україна
  Опитування 2
  За яким напрямком Ви плануєте продовжити освіту?
  Всього відповідей: 1509
  НВК №3
  Останній дзвінок
  Останній дзвінок
  Міс 2013 НВК № 3
  Intel ISEF-2013
  Intel ISEF 2013
  Intel Isef 2013
  Програми Intel
  1-Міс НВК №3 2012
  2-Міс НВК №3 2012
  Останні новини

  Copyright MyCorp © 2020
  Зробити безкоштовний сайт з uCoz