Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.10.2018, 19:13

Головна » 2013 » Грудень » 19 » Intel та МОН співпрацюють плідно. Відбулося святкування 10-річчя реалізації міжнародних освітніх програм

16 грудня в Києві відбувся П’ятий Міжнародний Форум Intel «Нові горизонти інформаційно-комунікаційних технологій в освіті» з нагоди святкування 10-річчя реалізації міжнародних освітніх програм Intel в Україні.

Форум зібрав понад 300 учасників з України та 13 країн ближнього і далекого зарубіжжя, серед яких: представники Міністерства освіти і науки України та країн СНД, ректори національних і регіональних інститутів післядипломної освіти, керівники вищих педагогічних навчальних закладів, координатори і тренери освітніх програм Intel, партнери, експерти в сфері ІКТ в освіті.

У рамках Форуму відбулася презентація світових тенденцій і комплексних рішень із впровадження ІКТ в освітній процес. Провідні експерти галузі обговорили перспективи впровадження спільних ініціатив МОН України та Intel, обмінялися досвідом щодо використання ІКТ в навчально-виховному процесі з метою трансформації освіти та підготовки молоді до життя в умовах інформаційного суспільства XXI століття.

На думку Роберта Фогеля, головного архітектора освіти програми Intel World Ahead, Україна робить активні кроки не тільки з впровадження ІКТ в освітній процес, а й з активної підготовки підростаючого покоління до реалій сучасного світу. В умовах трансформації економіки, безумовно, освіта відіграє основну роль, і на цей факт дуже важливо зважати.

У панельній дискусії з міжнародними та національними експертами взяв участь і директор Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олег Єресько. Він зазначив: «Реформування загальної середньої освіти – основне завдання Міністерства освіти і науки України. Без впровадження ІКТ досягти цієї мети надзвичайно важко, тому ми працюємо над цим питанням, підписавши нещодавно черговий Меморандум із компанією Intel. Для нас це не лише технологічна підтримка, це унікальна можливість приєднатися до світового досвіду, вивчити його, адаптувати до українських реалій і впровадити в життя».

Спільно з бізнес-партнерами експерти Intel у рамках шоу-кейсу представили комплексні ІКТ-рішення для шкіл, вчителів, учнів та їхніх батьків. Партнерами заходу в Києві виступили компанії Microsoft, Samsung, Senkatel  Epson, видавництво «Розумники», «Електронні Освітні Системи» , а також благодійна фундація «Відкриті серця».

Володимир Чеповий, генеральний директор компанії «Електронні Освітні Системи» , ексклюзивного освітнього партнера корпорації Senkatel в Україні: «Особливої позитивної енергетики Форуму додали дуже цікаві виступи у форматі TEDx і дуже порадувала концентрація та рівень компетенцій по всьому спектру освітнього сегменту».

Із 2003 року в Україні спільно з Міносвіти і науки  почали реалізовувати міжнародні освітні програми Intel – «Intel ® Навчання для майбутнього» (програми для вчителів та студентів педагогічних вузів) .
    З 2005 року – «Intel ® ISEF» (конкурс науково-технічної творчості для обдарованих дітей) , з 2007 року – «Intel ® Шлях до успіху» (програми для учнів). Успіхи цих проектів в Україні очевидні.

За 10 років роботи над освітніми ІКТ-проектами в Україні понад 300 тисяч вчителів і студентів педагогічних вишів пройшли навчання за міжнародними освітніми програмами Intel. Понад 20 тисяч учнів середніх шкіл пройшли навчання за програмою «Intel ® Шлях до успіху». Понад 5 тисяч школярів узяли участь у наукових конкурсах Intel на національному рівні, і майже 50 із них представляли Україну на найбільшому в світі науковому конкурсі для молоді «Intel ISEF» у США.

У 2009-2010 роках для науково-методичного експерименту з інноваційної моделі Е-навчання в середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» корпорація Intel безкоштовно надала 2000 шкільних нетбуків Classmate PC («Персональний мобільний комп’ютер учня»).

У 2012 році Intel стає партнером Національного проекту «Відкритий світ» із метою співпраці в сфері впровадження ІКТ в систему освіти.

У 2013 році Intel підписала з Міністерством освіти і науки України Меморандум про взаєморозуміння та спільну реалізацію освітніх програм корпорації Intel на 2014 – 2018 рр.

Сьогодні в рамках реалізації освітніх ініціатив Intel Україна активно працює з МОН, Національною академією педагогічних наук України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, а також інститутами післядипломної освіти, 3 педагогічними університетами, понад тисячею професійно-технічних училищ, недержавними організаціями та бізнес-партнерами.

У Intel впевнені, що на місце реалізації окремих програм і проектів у сфері ІКТ в освіті повинні прийти системні зміни, адже тільки такий підхід може мати трансформаційне значення. Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Intel планує розробку та формування  політики в галузі трансформації ІКТ-освіти на рівні регіону, міста і окремо взятого навчального закладу. У грудні 2013 стартує пілотний проект на рівні навчального закладу в Києві, на рівні міста у Львові та на рівні області в Запорізькій області.

Тетяна Нанаєва, директор освітніх програм Intel в Україні, регіональний менеджер із корпоративних питань Intel в країнах СНД: «Наше основне завдання – допомогти системі освіти України в розвитку інновацій та технологічної готовності до прийдешніх змін у сфері ІКТ, а багаторічний досвід реалізації освітніх програм та інноваційний підхід допоможуть нам у цьому».

Переглядів: 425 | Додав: savvich | Теги: 10-летие реализации международных о, 10-річчя реалізації міжнародних осв | Рейтинг: 0.0/0
    «  Грудень 2013  »