Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:58

Головна » 2013 » Липень » 13 » Хто має право на додаткові бали при вступі?
    Хто має право на додаткові бали при вступі?

Вищі навчальні заклади звузили перелік спеціальностей, при вступі на які зараховуються додаткові бали для призерів олімпіад. Аби не прогавити свого шансу і скористатися пільгами при вступі «ПедПреса» рекомендує ознайомитися із декількома правилами щодо нарахування балів. Однак, не варто легковажити, і у кожному конкретному випадку краще проконсультуватися із приймальною комісією того вищого навчального закладу, де  плануєте навчатися.

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

На додаткові, 30, 40 та максимально 50 балів можуть розраховувати призери всеукраїнських конкурсів –захистів Малої академії наук. Їх порахують абітурієнтам, які нагороджені дипломами ІІІ, ІІ та І ступеня відповідно.

Зарахування таких балів можливе за умови відповідності секції, по якій вступник брав участь у конкурсі-захисті, напряму підготовки (спеціальності), на який подається заява. Тому вступникам, які мають дипломи переможців варто детально ознайомлюватися з Правилами прийому до вишу, де має бути визначена така відповідність.

Для підтвердження відповідного факту, абітурієнту варто показати оригінал диплома переможця. Приймальна комісія, в свою чергу, має перевірити наявність прізвища особи у наказі МОН про підсумки проведення манівського конкурсу.

ПРИЗЕРИ ОЛІМПІАД

Право на додаткові бали також мають особи, що вступають на основі повної загальної середньої освіти та є призерами IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів. Щоправда їм додатковий бал зараховується лише якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. Зокрема:

-  інформатика - при вступі на напрями: «прикладна математика», «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія»;

-  інформаційні технології - при вступі на напрями: «прикладна математика», «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія», «системна інженерія», «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»;

- трудове навчання - при вступі на напрями: «технологічна освіта», «професійна освіта»;

- основи економіки - при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «економіка та підприємництво» та напрями «міжнародні економічні відносини» і «міжнародний бізнес»;

-  основи правознавства - при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «право» та напрям «міжнародне право»;

-  історія - при вступі на напрями (спеціальності): «дошкільна освіта», «початкова освіта», «корекційна освіта» (за нозологіями), «соціальна педагогіка» та напрями (спеціальності) галузей знань: «культура», «мистецтво», «гуманітарні науки», «соціально-політичні науки», «журналістика та інформація», «соціальне забезпечення»;

-  екологія - при вступі на напрями (спеціальності), для яких профільними визначено предмети «біологія», «хімія»;

-  педагогіка і психологія - при вступі на напрями (спеціальності) галузей знань «педагогічна освіта» та «соціально-політичні науки»;

-  астрономія - при вступі на напрям «астрономія»;

-  фізична культура і спорт - при вступі на напрям «фізичне виховання, спорт і здоров’я людини.

ПІДГОТОВЧІ КУРСИ

Ще одна категорія абітурієнтів, які можуть розраховувати на додаткові бали – ті, хто відвідував підготовчі курси при навчальному закладі, до якого вступають. Їм можуть нарахувати до 20 балів. Однак ці бали  нараховуються абітурієнту, якщо він вступає на природничо-математичні та інженерно-технічні напрямки.

Кількість додаткових балів визначається за результатами підсумкової атестації на курсах довузівської підготовки, в залежності від кількості пройдених на курсах модулів і визначатиметься на розсуд викладача.

Ця норма поширюється на підготовчі курси, відділення, факультети довузівської підготовки ВНЗ, що мають ліцензію на здійснення підготовки до вступу із не менше ніж 150 аудиторних годин, а також терміном навчання – не менше трьох місяців.

Переглядів: 624 | Додав: savvich | Теги: extra points for admission to the u, додаткові бали при вступі до ВУЗу, дополнительные баллы при поступлени | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »