Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.02.2019, 22:14

Головна » 2013 » Грудень » 23 » На 92 році з життя пішов з життя творець "Теории Графов" Олександр Зиков
    На 92 році з життя пішов з життя творець "Теории Графов" Олександр Зиков
    Під час Великої Вітчизняної війни паралельно працює на оборонному заводі і вчиться на історико- теоретичному відділенні музичного училища. Наприкінці 1940 -х закінчив аспірантуру МДУ. Наступні десять років працює викладачем у ВНЗ Москви і Одеси та Новосибірську. Під час роботи він створив перший в СРСР семінар з "Теории графов", доповіді в якому спочатку носили реферативний характер.
    У 1964 році він захистив докторську дисертацію з "Теории графов", яка в той час була в новинку для маститих учених. Через чотири роки вчений повертається до Одеси, де починає працювати професором кафедри вищої математики Одеського інституту інженерів морського флоту, а в 1969-му році Зиков видає класичну працю "Теория конечных графов"В цей же час тут проходить перший розширений науково-дослідний семінар з дискретної математики .

Його ім'я внесено до Х тому Енциклопедії України та Морську Енциклопедію Одеси. Так як народження знаменитої теорії Зикова відбулося в Академмістечку Новосибірська, рідним і близьким математика прийшло співчуття від сибірських вчених Олександра Колоколова, Геннадія Фрідмана, Віктора Ільєва, Тетяни Леванової, Руслана Сіманчева.

вашою неоціненною допомогою. Під впливом цих семінарів, з їх свободою, відкритістю і стимулюючими науковими дискусіями отримав розвиток цілий науковий напрям, до якого і ми належимо. На книгах Олександра Олександровича виросло не одне покоління науковців. Він був прикладом інтелігентності. Доброзичливості і справжньої відданості науці- Співчувають вчені.

"Теория Графов" знаходить застосування, наприклад, в так званих геоінформаційних системах.Існуючі або знову проектовані будинки, споруди, квартали і т. п. розглядаються як вершини, а що з'єднують їх дороги, інженерні мережі, лінії електропередачі і т. п. - як ребра. Застосування різних обчислень, вироблених на такому графі , дозволяє, наприклад , знайти найкоротший об'їзний шлях або найближчий продуктовий магазин, спланувати оптимальний маршрут.

Джерело: svodka.net

Переглядів: 281 | Додав: savvich | Теги: математик, Scientist, mathematician, теория графов, Ученый, Graph Theory, вчений | Рейтинг: 0.0/0
    «  Грудень 2013  »