Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 17.02.2020, 09:01


Меню сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Цікаві сайти
Переклад онлайн
 • Інтелектуальні розваги
 • Вся елементарна математика
 • Крилаті
 • Школа комп'ютерої освіти
 • Шкільна фізика
 • Початкова школа

 • On-line тестування
 • Вхід на сайт
 • Лічильники
  Besucherzahler meet beautiful russian brides
  счетчик посещений
  Учебные заведения Хмельницкий
  Карта відвідування
  On-Line
  Опитування 1
  Оцініть наш сайт
  Всього відповідей: 577
  Новини Освіти
  Головна » 2012 » Грудень » 1 » НАШУ МОЛОДЬ ЧЕКАЮТЬ В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ І СВІТУ
  12:58
  НАШУ МОЛОДЬ ЧЕКАЮТЬ В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ І СВІТУ

  Відвідати за пару годин сотню найкращих ВНЗ – аж ніяк не фантастика. Днями школярі та студенти мали можливість в одному місці дізнатися багато цікавого про навчальні заклади України й сімнадцяти країн світу. На XXII Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра  – 2012» в Українському домі можна було познайомитися з викладачами омріяного ВНЗ й запитати, хто навчає, де працюють випускники, який прохідний бал був минулого року. А у виставковому «містечку» «Освіта за кордоном» – переконатися, що навчання українців у найкращих університетах світу вже давно стало реальністю.

  Не можна навчитися раз і назавжди! Людина з інноваційним типом мислення – це людина, яка навчається все життя. Саме для цього треба модернізувати вітчизняну систему освіти

  Вільних місць у конференц-залі не було. Організатори виставки – фа­хівці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, науковці На­ціональної академії педагогічних наук і лектори Товариства «Знання» запрошу­вали молодь до залу. Казали: не соромтеся, запитуйте про все, що вас ціка­вить. Заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський жартував. Мовляв, пишемо «освіта» – читаємо «кар’єра». Одно­го диплома й освіти однієї країни для справжнього фахівця вже мало. А ви­ставка допомагає дізнатися про діяль­ність навчальних закладів, освітніх і наукових установ. Найкращі студенти можуть обрати найбільш потужні уні­верситети світу і навчатися за кошти Української держави. А потім – засто­сувати вдома отримані знання.

   – Приємно, що Україна пропонує якісну освіту для іноземців, – наголо­сив Борис Михайлович. – У нас навча­ються майже 50 тисяч студентів із 130 країн світу.

  НЕ МОЖНА НАВЧИТИСЯ РАЗ І НАЗАВЖДИ

  Кожна така виставка – подія не тіль­ки для освіти, а й для країни. Бо, на­самперед, привертає увагу до значущос­ті навчання.

   – Світ дуже швидко змінюється, ба­гато країн уже перейшло від сировинних економік до інноваційних, – сказав пре­зидент Національної академії педагогіч­них наук України Василь Кремень. – Не можна навчитися раз і назавжди! Люди­на з інноваційним типом мислення, ін­новаційним типом культури і здатністю до інноваційного типу діяльності – це людина, яка навчається все життя. Саме для цього ми модернізуємо нашу сис­тему освіти й намагаємося максималь­но використати можливості інших країн.

  «ТРИ КРОКИ» ДО ПАРИЖА

   – Підходьте до наших стендів, – гос­тинно запрошував Посол Франції Ален Ремі українську молодь. – Не думай­те, що потрапити до нашої країни дуже складно. Навпаки. Лише «три кроки» (так називається інформаційний букле-тик про те, як потрапити на навчання до Франції. – Авт.) – і ви в Парижі!

  Французьке відділення – найбільше. Тут представлені дванадцять ВНЗ і чоти­ри підприємства, що працюють в Укра­їні. Французькі виші – найбільш по­пулярні серед української молоді. 1560 студентів з України навчаються саме там.

   – Секрет такої популярності – в простоті оформлення документів, – каже фахівець Департаменту освітніх програм Франсуа Прадал. – Це справ­ді дуже просто. Перший і другий «кро­ки» – завантажити на нашому сайті «біле» досьє, обрати навчальний заклад і спеціальність. Третій «крок» (після отри­мання відповіді з ВНЗ) – зібрати й пода­ти документи для навчання за кордоном. Якщо щось незрозуміло, пояснюємо, під­бадьорюємо. До українських студентів у Франції ставляться дуже доброзичливо.

  Вони чудово навчаються й легко знахо­дять роботу. До речі, багато з них отри­мують гранти й державні стипендії.

  Особливо людно було біля французь­ких підприємств. Їхні представники роз­повідали про вакансії, запрошували на майстер-класи та стажування.

  ПОЛЬСЬКА «ВУЛИЦЯ» В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ

  На польську «вулицю» запрошував шко­лярів Посол Польщі Генрик Літвін. Цьо­го року на виставці є сім навчальних за­кладів цієї країни.

   – Щороку до нас приїжджає навча­тися все більше української молоді, – розповідає Генрик Літвін. – У 2010 році в нас навчалося три тисячі студентів з України, у 2011-му – 6,5 тисячі, цього року – 10. А ще – молодь ефективно використовує можливості програм так званих «подвійних дипломів». Це дуже вигідно: студент отримує польський ди­плом і водночас не втрачає контакт зі своїм навчальним закладом.

   – Сьогодні до нас постійно підхо­дять молоді люди, – каже представник Педагогічного університету у Кракові Сільвія Лех. – Запитують, як потра­пити на безкоштовне навчання, де зна­йти репетитора з польської мови, як найняти недороге помешкання в Кра­кові. Розповідаємо з радістю! Наш уні­верситет – найкращий вищий навчаль­ний заклад у Польщі. Потрапити до нас дуже просто. Потрібно відкрити в інтер-неті сторінку закладу, заповнити анке­ти. А далі – пояснимо. На факультеті мистецтв є іспит з малювання, на ан­глійській філології – співбесіда. В де­яких випадках співбесіду проводимо й по скайпу.

  Навчання в університеті коштує дві тисячі євро на рік (на будь-якому з фа­культетів). Тільки в нашому виші на­вчаються більш як п’ятдесят студентів з України.

  РОСІЙСЬКА МОВА ЗНАДОБИТЬСЯ В ЛИТВІ

  Українська молодь на виставці була, що називається, нарозхват. Литовські ВНЗ, наприклад, приїхали до Києва з наміром запросити школярів до сво­єї країни.

   – Багато школярів з України ду­має, що освіта в Європі – це щось на кшталт «життя на Марсі». Насправ­ді це не так! –розповідає представник Академії фізичної культури Литви Ірена Кікотене. – Ми готуємо бакалаврів з фізичної активності, магістрів з фізіотерапії тощо. У нас, на жаль, поки що дуже мало українських студентів. Ми приїхали до Києва, щоб їх було більше. Посол Литовської республіки навіть ви­гадав план. До України приїжджатимуть викладачі з литовських ВНЗ і зустрічати­муться зі школярами та студентами. Пе­реконана, що ваша молодь швидко оці­нить переваги такого навчання. Коштує воно зовсім недорого: від 500 до 2,5 ти­сячі євро на рік (є гуртожиток!). Окрім того, в багатьох ВНЗ навчання прово­диться двома мовами – англійською й російською.

  Навчання першокурсників почина­ється з «етнотижня». Викладачі озна­йомлюють їх з культурою, звичаями й гумором країни навчання. І тільки по­тім, насміявшись і потоваришувавши з однокурсниками, студенти беруться до навчання.

  «ТЕПЛІ» АРГУМЕНТИ

  У кожній країні знаходили свої, зрозу­мілі для молоді аргументи. Представни­ки ВНЗ Російської Федерації, наприклад, розповідали, що завдання російської освіти – не залишитися позаду парово­за цивілізації. І саме інновації – спосіб реагувати на світ, котрий змінюється. У РФ пріоритетним є розвиток нанотехнологій, біомедицина, космічні і ядерні технології тощо. Українським студентам тут завжди раді.

  Посол Канади Трой Лулашник наго­лосив, що в цій країні живуть 1,3 міль­йона українців. Українська мова, культу­ра й спосіб життя давно стали частиною життя Канади. Поїхати туди на навчан­ня може не тільки студент, а й школяр. Представники навчальних закладів Сур­рея, наприклад, розповідали про найтепліший клімат «міста парків». Вартість навчання учня (з медичним страхуван­ням та проживанням у сім’ї) коштувати­ме 22 тисячі канадських доларів на рік.

  Студенти також цікавилися, які ва­кансії є на іноземних підприємствах, ко­трі працюють в Україні. Представники українських вишів домовлялись із під­приємцями про стажування студентів, знайомилися з колегами з-за кордону. Всі вони були одностайні в одному: ключ до успіху – в освіті!

  Світлана ГАЛАТА, «Освіта України» № 47

  Переглядів: 551 | Додав: savvich | Теги: «Образование и карьера - 2012», «Освіта та кар’єра – 2012», Education and Career - 2012 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Пошук
  Посилання
 • Освітні цифрові ресурси
 • Портал для веб-майстрів
 • ХОІППО
 • Робота з обдарованою молоддю
 • Школа олімпійського резерву
 • ХОЦНТТУМ
 • Сайт ЦІППО
 • Сайт МОН України
 • Сайт МАН України
 • УЦОЯО
 • ВРЦОЯО
 • Острів знань
 • Мережа УРАН
 • Сайт технічної підтримки мережі УРАН в Хмельницькій області
 • Форум інформатиків України
 • Сайт м. Шепетівки
 • Управління освіти Шепетівськго міськвиконкому
 • Пізнайко
 • Залізничні маршрути
 • Автобусні маршрути
 • Календар
  «  Грудень 2012  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Погода, курс валют
  Погода Шепетівці » Україна
  Опитування 2
  За яким напрямком Ви плануєте продовжити освіту?
  Всього відповідей: 1509
  НВК №3
  Останній дзвінок
  Останній дзвінок
  Міс 2013 НВК № 3
  Intel ISEF-2013
  Intel ISEF 2013
  Intel Isef 2013
  Програми Intel
  1-Міс НВК №3 2012
  2-Міс НВК №3 2012
  Останні новини

  Copyright MyCorp © 2020
  Зробити безкоштовний сайт з uCoz