Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:57

Головна » 2013 » Липень » 21 » Сік селери виводить з організму токсини
    Сік селери виводить з організму токсини

Селера – надзвичайно корисна. Речовини у складі селери ідеально збалансовані і легко засвоюються. Крім того, цей овоч сприяє очищенню організму від шкідливих речовин.

Медики радять регулярно вживати селеру та її сік при алергії, запаленнях, застудах, захворюваннях щитовидної залози та сечостатевої системи. Сік селери чудово очищає кров від токсинів, в тому числі запобігає утворенню тромбів. До того ж, селера має властивість нейтралізовувати канцерогени, що містяться в тютюновому димі.

В одному стеблі селери міститься 6-7% від добової дози вітамінів А і С, а також багато вітамінів В1, В2, К і РР, мінералів (залізо, калій, магній, фосфор).

Ще одна особливість селери – у ній міститься органічний натрій, який може замінити звичайну сіль. Селерова сіль не відкладається в суглобах та судинах, а отже, не викликає хвороб, пов’язаних зі вживанням великої кількості солі.

Ароматний і смачний селера корисний сам по собі, але з його соку поживні речовини засвоюються швидше і у великих кількостях.

З якої селери робити сік

Краще всього, звичайно, віджимати сік із селери, який виростили ви самі або ваші знайомі — тоді ви будете впевнені, що в ньому немає шкідливих пестицидів, якими нерідко «багаті» овочі та фрукти з магазину. Чим темніше колір листя, тим корисніше селера, проте його смак теж значно сильніше, так що, можливо, його потрібно буде розбавляти водою або змішувати з іншими соками. І в будь-якому випадку селера має бути свіжий і твердий. Перед тим, як робити сік, помийте його і відірвіть сухі і зіпсовані листя.

Сік селери як ліки

Сік селери — багате джерело калію, магнію, заліза, клітковини, натрію і хлорофілу. У його листі особливо багато вітаміну А. Сік селери відмінно допомагає при запальних процесах, якими супроводжуються різноманітні захворювання, в тому числі: ревматизм, запалення нерва, болі в спині, запалення сідничного нерва і інфекції сечових шляхів. Крім цього, він розчиняє відкладення кальцію, що робить його корисним при артриті, високому кров’яному тиску, ущільненні артерій і навіть при раку. У селері містяться і такі протиракові речовини, як фенольні кислоти і кумарини.

Інші корисні властивості

Сік селери здатний охолоджувати і розслабляти тіло, так що його дуже добре пити після тренувань. Він заміщає електроліти і насичує організм корисними речовинами. Якщо ви сидите на дієті, сік селери допоможе справитися з відчуттям голоду. Пийте його, якщо у вас закрепи, безсоння, підвищений рівень холестерину, камені в нирках, в жовчному міхурі, сечокам’яна хвороба, астма або бронхіт.

Сік можна віджимати з листя, коренів і стебла селери. Якщо ви не п’єте сік для лікування конкретних захворювань, краще кожен день пити соки з різних овочів: в деяких випадках може розвиватися непереносимість соків, які ви п’єте більше, ніж чотири дні поспіль.

Запобіжні заходи

Селера є ефективним діуретиком; це добре, якщо ви хочете очистити організм від шкідливих речовин, але може доставити значні незручності, якщо ви подорожуєте там, де мало громадських туалетів. Крім того, стежте за станом шкіри: вона перша може вказати те, що сік селери для вас не занадто корисний, хоча це й малоймовірно. Якщо у вас знижений кров’яний тиск, будьте уважні: сік селери, особливо у великих кількостях, може знизити його ще більше.

Переглядів: 510 | Додав: savvich | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »