Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 12:29

Головна » 2013 » Липень » 27 » Скоро українським школярам дозволять самим вибирати предмети для вивчення
    Скоро українським школярам дозволять самим вибирати предмети для вивчення
    Скоро старшокласники зможуть навчатися за зовсім новою системою. Базова освіта буде закінчуватися після 9-го класу. Після цього школярі зможуть самі вибрати частину предметів, які будуть вчити.
    Такі нововведення прописані в "Концепції профільної школи", яку розробило Міносвіти спільно з вченими. У МОН впевнені, що така система зменшить навантаження на учнів і допоможе їм визначитися з майбутньою професією.
    Щоправда, поки розроблена тільки чорнова версія проекту, вона ще буде обговорюватися, і викладуть її як готовий проект 12 серпня, а 27 серпня її повинні затвердити в МОН, повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько: "Впроваджуватися як обов'язкова нова система буде з 2018-го року, адже треба розробити нові навчальні програми, підготувати вчителів, навчити школи писати навчальні плани, але в якості експерименту школи можуть її вводити і з цього, і з наступного року - коли захочуть".
    Обов'язковими для вивчення залишать українську мову та літературу, історію, англійську мову, математику, природознавство і фізкультуру, говорить Єресько: "Ще один предмет, швидше за все, буде обов'язковим на вибір: основи здоров'я, технології, мистецтво і прикладна економіка".
    За словами директора департаменту, чітких профільних напрямків не буде: "Це абсолютно новий підхід: учень зможе вибрати ті предмети, які вважає для себе необхідними. Наприклад, йому подобається зарубіжна література та фізика, а визначитися з професією він поки не може - і він буде вивчати і те, і інше".
    Найцікавіше - до кінця школи випускник отримає сертифікат про отриману професію.
    "Обов'язковою у нас є тільки середня освіта, - каже Єресько. - Закінчивши школу, людина вже буде мати професію - наприклад, секретаря, перекладача, касира, слюсаря, і т.д. І, якщо випускнику не потрібна вища освіта, може відразу йти працювати". Крім того, обіцяють ввести предмет "Професійні проби", щоб школяр міг спробувати себе в обраній професії.
    Така профільна підготовка допоможе школярам зі вступом до ВНЗ, каже координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних: "Якщо буде цілеспрямована підготовка, школяру буде легше вступити до вузу. Але тоді виникне інша проблема - "абсолютна порожнеча" в іншому напрямку. Потрібен баланс, щоб не був виключно один напрямок".
    А ось голова комітету з освіти ВР Лілія Гриневич вважає, що концепцію впроваджувати не можна: "Вони хочуть втиснути зміст профільної школи у два роки, від чого постраждає і фундаментальна загальноосвітня підготовка, і профільні предмети. Концепція у такому вигляді шкідлива, її втілення погіршить якість освіти в старшій школі, призведе до скорочення вчителів і змусить батьків самим оплачувати навчання дітей з профільних предметів".
    Вивчають кінематограф і отримують професію
    В інших країнах давно існують подібні системи освіти в старшій школі. Найближча до нашої нової концепції, мабуть, освіта США: там учні старших класів самі обирають собі предмети для навчання, але зобов'язані пройти хімію, біологію, фізику, 3 роки математики, 4 роки літератури, 2-4 роки соціальних наук і 1-2 роки фізкультури. Також у школі юні американці можуть вивчати кінематограф, фотографію, журналістику, статистику та інше.
    У Німеччині після 9 років навчання учнів ділять на три групи: слабкі йдуть в "головну школу", де вони отримують професію, середні - в "реальну школу" (після її закінчення також можна влаштуватися на роботу або продовжити навчання в 11-му і 12-му класах), а найрозумніші будуть вчитися у гімназіях.
    Джерело: Сегодня
    Переглядів: 522 | Додав: savvich | Теги: Object, профільне навчання, концепція, предмет, specialized education, profession, професія, Концепция, Concept | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »