Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:51

Головна » 2013 » Липень » 2 » Спостерігачі похвалили цьогорічне ЗНО
    Спостерігачі похвалили цьогорічне ЗНО
    Спостерігачі похвалили цьогорічне ЗНО. Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА, яка стежила за проведенням незалежного оцінювання, не помітили серйозних порушень процедури проведення ЗНО.

Про це йдеться у звіті, обнародуваному організацією у середу.

"Під час усіх іспитів тестові завдання залишалися засекреченими для вступників до початку роботи над ними у аудиторіях. Це дає підстави говорити про відсутність витоку інформації до моменту тестувань", - розповідає Ольга Стрелюк, координатор спостереження за ЗНО від Громадянської мережі ОПОРА.

ОПОРА зазначає, що персонал на пунктах тестування був добре підготований, а помилки та порушення, які все ж зафіксували спостерігачі, загалом не впливатимуть на визначення результатів оцінювання знань учасників.

У звіті вказується не завжди якісна підготовка пунктів тестування до проведення оцінювання, а також невиконання черговими своїх прямих інструкцій щодо перевірки туалетних кімнат та виявлення заборонених технічних засобів зв’язку, друкованих чи рукописних матеріалів.

Наприклад, під час тестування з історії України у Хотинській гімназії Чернівецької області ще до початку роботи над тестом громадський спостерігач виявив матеріали із історії України, а також з географії, які, ймовірно, були залишені там з минулих тестувань. Очевидно, що відповідальний за пункт тестування неналежним чином подбав про підготовку пункту тестування.

За словами Ольги Стрелюк, ситуація з дотриманням процедур проходження зовнішнього оцінювання з боку учасників тестування є порівняно гіршою.

За оперативними даними Українського центру оцінювання якості освіти завчасно роботу над тестами у зв’язку із виявленням фактів порушень припинили 519 осіб. Найбільша кількість вилучень зафіксовано під час тестувань з гуманітарних предметів – української мови й літератури, історії України, іноземних мов та географії.

ПредметКількість зареєстрованих осібЯвкаКількість осіб, які завчасно припинили роботу над тестомКількість осіб, яким було анульовано результати тестування
    Хімія5042390,5%6271
    Українська мова і література31585892,4 % - перша сесія
    93,1 % - друга сесія
    Іноземні мови91202 3350 990 20192,0 % - англійська
    89,0 % - німецька
    76,0 % - французька
    81,1 % - іспанська
    Російська мова690279,9 %--
    Математика19726791,0 % - перша сесія
    91,3 % - друга сесія
    Географія8563488,8%6665
    Всесвітня історія1040377,9 %56
    Історія України19525289,5 % - перша сесія 89,5 % - друга сесія115дані наразі відсутні
    Фізика69763 88,1 %49дані наразі відсутні
    Біологія11312487,3 %5дані наразі відсутні

Переважно учасники втрачали право отримати позитивний результат за підсумками ЗНО через наявність у них мобільних телефонів, які були виявлені за допомогою металодетекторів під час технологічної перерви, або намагання скористатися письмовими матеріалами та шпаргалками, заздалегідь залишеними у туалетах.

Спостерігачі також зауважують, що нова процедура застосування металодетекторів сприяла дотриманню процедур ЗНО. Водночас в "ОПОРІ" відмічають нерівномірне використання металошукачів різними регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Так, наприклад під час тестування з наймасовішого предмету – української мови та літератури –  прилади застосовувалися на ПТ, де були присутні спостерігачі у Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Харківській областях.

У Києві, Черкаській, Донецькій та Луганській областях технологічна перерва взагалі не оголошувалася.

Спостерігачі мережі "ОПОРА" були присутні на пунктах тестування та слідкували за дотриманням процедур незалежного оцінювання як з боку персоналу, так і з боку абітурієнтів. Цього року спостереження охопило 16 областей України та усі 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти. Загалом спостерігачі ОПОРИ працювали на 909 пунктах тестування.

Джерело: Українська правда. Життя

Переглядів: 560 | Додав: savvich | Теги: нарушения, порушення, disturbances, eit, тестирование, ЗНО, Тестування, опора | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »