Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 12:25

Головна » 2013 » Липень » 23 » В Україні порушується право на безкоштовну освіту
    В Україні порушується право на безкоштовну освіту
    Всі учасники навчального процесу - учні, студенти, вчителі, викладачі вузів - вважають головним порушником своїх прав державу
    Такі результати дослідження "Право на освіту та права працівників освіти: теорія і практика в Україні" публікує ZN.UA.
    Серед прав учнів найчастіше порушується право на безкоштовну освіту: 84% батьків вказали, що мали досвід поширення платних послуг та вимоги благодійних внесків; 40% розповіли, що від них незаконно вимагали оплату за навчання в державних і комунальних навчальних закладах.
    Друге місце за поширеністю займають порушення соціальних прав і гарантій: неналежний рівень харчування (54% батьків) і медичного обслуговування (64%), жорстоке поводження з учнями в межах школи (21%).
    Порушення права на якісну освіту батьки вбачають у тому, що в школах не вистачає кваліфікованих вчителів (38%).
    А ось саме право на освіту порушується не так часто. Тільки 12% опитаних батьків стикалися з випадками незаконної відмови у зарахуванні дитини до школи і 27% - з перевіркою знань на вступній співбесіді.
    На відміну від учнів, головним порушенням прав студентів є порушення права на якісну освіту: невідповідність послуг наявним стандартам (62%), невиконання нормативів матеріально-технічного та фінансового забезпечення вузів (60%), формальне здійснення практичної підготовки (52%).
    Серед порушень соціальних прав і гарантій студентів найактуальніше - нестача місць у гуртожитках (51%).
    З порушенням права на безкоштовну освіту стикалися 34% опитаних. У них незаконно вимагали оплату за навчання в державних і комунальних закладах.
    Порушенням своїх прав студенти вважають також перевантаженість навчальних курсів (44%), перевищення нормативів співвідношення студентів і викладачів (40%), підвищення плати за навчання протягом терміну навчання (39%).
    Для вчителів найболючішим є порушення прав, пов'язаних з умовами роботи: залучення до надурочних робіт (32% респондентів), виконання робіт, не передбачених трудовою угодою (29%), перевищення норм наповнюваності класів (26%).
    Не менш поширені порушення, пов'язані з оплатою праці: невиплата доплат за суміщення і заміну (22% тих, хто відзначає досвід порушення власних прав), затримка зарплати, виплат і компенсацій (21%), невиплата передбачених законодавством надбавок (16%).
    Порушення прав викладачів вузів також в першу чергу пов'язані з умовами роботи: перевищення максимального наукового та педагогічного навантаження (44% опитаних), перевищення річного робочого часу через виконання навчальних, методичних та організаційних робіт (34%), залучення до робіт, не обумовленим трудовим договором (21%).
    Чи не менше хвилюють працівників вузів порушення оплати праці: ненадання матеріальної підтримки на виконання наукових досліджень (40%), непрозорість системи доплат, надбавок і премій (33%), перешкоджання або обмеження проведення наукової роботи (20%).
    Дослідження було проведено громадською організацією "Європейська дослідницька асоціація" спільно з компанією InMind за підтримки освітньої програми Міжнародного фонду "Відродження".
    Як повідомлялося раніше, в Міносвіти запропонували узаконити неофіційні внески батьків, дозволивши батьківським комітетам створювати благодійні фонди "для поліпшення матеріально-технічної бази шкіл".
    Джерело: Mignews.com.ua
    Переглядів: 442 | Додав: savvich | Теги: Human, нарушения, порушення, education, образование, освіта, disorders, права | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »