Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 14:02

Головна » 2012 » Грудень » 28 » Вісім кроків до успіху
    Вісім кроків до успіху

Пропонуємо вашій увазі поради психолога про те, як не піддатися стресам, зберегти оптимізм і вийти переможцем з усіх життєвих негараздів.
    Варто засвоїти просту істину: наші поразки – це паростки наших майбутніх перемог! Але зрощувати перемоги потрібно правильно. Тому пропонуємо алгоритм виходу з психологічної кризи. При цьому неважливо, чим саме ваша особиста криза «харчується». Це можуть бути як негаразди в навчанні, так і проблеми на любовному фронті.

1. Подбайте про свій фізичний стан
    Як правило, хронічний стрес викликає сильну дестабілізацію всього організму. Це, в свою чергу, призводить до серйозного погіршення роботи імунної, нейроендокринної та інших систем організму. Загострюються хронічні і психосоматичні захворювання. А вони лише посилюють наш психічний стан. Виходить замкнуте коло. Головне – це коло розірвати.
    Що для цього треба зробити?
    а) Повноцінно спати (не менше 8 годин на добу).
    б) Добре харчуватися і приймати вітаміни.
    в) Повноцінно відпочивати (частіше бувати на свіжому повітрі).
    г) Утримуватися від поганих звичок (алкоголь, куріння, зміна статевих партнерів).

2. Усвідомте, що все у ваших руках
    Найважливіше, що треба засвоїти, потрапивши в кризову ситуацію, це те, що вийти з неї можете тільки ви самі! Ніхто не вийде з кризи замість вас: ні друзі, ні колеги, ні психолог.

3. Зрозумійте, що минуле не можна повернути
    Живіть сьогоденням (воно належить нам) і думайте про майбутнє, а минуле, і бажано тільки хороше, залиште в спогадах.

4. Пам’ятайте, що завжди можна просити про допомогу і отримувати її
    Ви – не самотні! Допомогти можуть родичі, друзі, фахівці, колеги і навіть незнайомі люди. Але те, що радять, не варто негайно виконувати. Все індивідуально. У будь-якому випадку думайте над порадами, але не слідуйте їм сліпо і руку реальної допомоги не відштовхуйте.

5. Шукайте свої помилки, а не помилки іншої людини
    Намагайтеся не звинувачувати іншого, а зрозуміти свої помилки. Цей шлях більш конструктивний, так як страждаємо ми завжди від своїх помилок, і єдина людина, яку ми можемо змінити, – ми самі.

6. Виробіть план виходу з кризи
    Оцініть всі фактори, які вас засмучують або радують. Подумайте над тим, які є ресурси (психологічні, фізичні, інтелектуальні) для подолання стресу. Які є шляхи і методи для розв’язання проблеми (з вашого боку (внутрішнього) і з боку зовнішнього (тобто інших людей, обставин, випадковостей)). Складіть приблизний план дій виходу зі сформованих несприятливих обставин.
    Після того, як все продумано, починайте реалізацію плану. З цього моменту всі ваші дії повинні носити тільки раціональний характер. Відстежуйте проведення плану в життя. Заведіть щоденник і записуйте те, що відбувається.

7. Робіть добрі справи
    Може бути деяким це твердження здасться парадоксальним, але найефективніше ми допомагаємо собі, коли починаємо допомагати іншим. Насправді все просто. Згадайте, коли ви намагалися комусь щось пояснити … Погодьтеся, в процесі пояснення для вас самих багато чого ставало ще більш зрозумілим. Так і у випадку з добрими справами. Допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі.
    Знайдіть яку-небудь добру справу, якою зможете займатися постійно (приділяючи цьому не менше одного дня кожного тижня). Це може бути допомога дітям-сиротам, хворим, старим чи родичу, чи знайомому. Найкраще, якщо це буде така справа, що не виявиться для вас легкою, а зажадає розкриття вашого серця, навчить вас тому, чого ви не вміли раніше.
    Дуже важливо при цьому не чекати подяки. Ви це робите не для того, щоб вам сказали «дякую», а для себе. Все це допоможе вам подолати свої слабкості і наповнить ваше життя сенсом і теплом.

8. Зрозумійте, що нічого в житті не можна змінити, не змінюючи себе
    Всі зміни, як іншої людини, так і життя в цілому відбуваються тільки в тому випадку, якщо міняєш себе. Сподіватися на те, що можна буде щось змінити у своєму житті, не змінивши себе, – дурість.

Бережіть себе і будьте здорові!

Ліліана Вдовенко, психолог

Переглядів: 654 | Додав: savvich | Теги: подолання стресу, overcome stress, преодоление стресса | Рейтинг: 0.0/0
    «  Грудень 2012  »