Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.02.2019, 22:30

Головна » 2013 » Жовтень » 5 » Всесвітній День вчителя. 6 жовтня - Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина)
    Любі наші вчителі! Ми із великою шаною відноситься до Вашої нелегкої, почесної і надваждивої справи. Бажаємо Вам всього найкращого і на все життя вдячні за любов, яку Ви даруєте нам і нашим дітям!
    Щорічно 5 жовтня в понад 100 країнах відзначається день вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches'​​Day). Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти - день, в який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.
    Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала пеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі С. У результаті представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ "Рекомендації, що стосуються статусу вчителів" (Recommendation concerning the Status of Teachers).
    5 жовтня 1994 Всесвітній день вчителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5 жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в дні близькі до 5 жовтня. Головне, щоб святкування не співпали з осінніми канікулами в північній півкулі і з весняними канікулами - у південній.
    Незмінно в першу неділю жовтня День вчителя відзначають в Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Латвії , Україні.
    У 2002 році пошта Канади випустила пам'ятну марку на честь Всесвітнього дня вчителя.
    Сьогодні, у Всесвітній день вчителя, ООН пропонує батькам і всім громадянам на хвилину задуматися про те, як змінив їхнє життя гарний учитель, пам'ять про якого вони зберегли.
    Джерело: MigNews.com.ua

«Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня »- інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам в День учителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.

«День вчителя - свято, яке залишається з нами назавжди» - затверджує урядовий портал.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

В 2013 році Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина) припадає на 6 жовтня.

Переглядів: 463 | Додав: savvich | Теги: holiday, свято, вчитель, profession, праздник, професія, Teacher, учитель, Профессия | Рейтинг: 0.0/0
    «  Жовтень 2013  »