Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:00

Головна » 2013 » Липень » 13 » За “допомогу” при вступі вимагають тисячі доларів
    За “допомогу” при вступі вимагають тисячі доларів
    Керівника Київського військового ліцею ім. І.Богуна, генерал-майора Данила Романенка спіймали на «гарячому». Чиновник отримав 5 тисяч доларів за сприяння під час вступу одного з абітурієнтів – повідомила прес-служба столичної прокуратури.

«Зазначені кошти чиновник вимагав та отримав за сприяння у вирішенні питання про вступ абітурієнта до навчального закладу. Зараз проводяться першочергові слідчі дії», – йдеться в повідомленні.

Начальника військового ліцею затримали учора, 11 липня, в м. Боярка, Київської області. Там розташований навчально-оздоровчий комплекс ліцею.

Хабарництво викрили співробітники СБУ та слідчі прокуратури. За матеріалами управління СБУ в місті Києві відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст. 368 Кримінального кодексу України. Чиновнику загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років  з  позбавленням  права  обіймати  певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Ще одного хабарника спіймали наприкінці червня в Луганській області. Співробітники МВС в момент незаконного отримання грошей затримали ректора філії одного з вишів. Цей факт занесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Його кваліфікували за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Санкція така ж, як і для керівника військового ліцею – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна. Зараз ведеться досудове розслідування.

Загалом за даними МВС, цього року вже зафіксовано 72 випадки хабарництва у сфері освіти, більшість з них пов’язані з отриманням неправомірної вигоди при вступі до вишів.

Спритники шукають клієнтів навіть через соціальні мережі. За таке сприяння просять в середньому 2-3 тисячі доларів. Особливо багато схожих повідомлень з’являється напередодні та під час вступної кампанії.

За інформацією видання «Тиждень» – саме так звернулися до однієї з абітурієнток 2013-го року. Дівчині пропонували «допомогу» при вступі до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ціна питання – від $ 2-3 тис.

Коли дівчина повідомила, що спробує спочатку сама вступити до вузу, співрозмовник порадив:

"Ти пробуй. Але якщо буде потрібно допомога при вступі, то врахуй: краще до останнього дня не тягнути. Кількість місць обмежена. Так, є люди, які працюють на вищому рівні і мають доступ до всіх вузів України”.

У Київському національному університеті ім.Т.Шевченка запевняють – то все шахраї. Працівники університету до них не мають жодного відношення.

«Можу з усією відповідальністю сказати, що це спроба надурити абітурієнтів та завдати шкоди репутації нашого університету. Ми проводимо вступну кампанію в строгій відповідності до офіційних Правил прийому, прозоро та об’єктивно. Рейтингові списки абітурієнтів в режимі он-лайн доступні на веб-сайті університету. Жодних схем, які давали би змогу "обійти” конкурсний бал, який складається з результатів ЗНО та середнього балу документу про повну загальну середню освіту, в природі не існує» – говорить проректор з науково-педагогічно роботи КНУ ім..Т.Шевченка Володимир Бугров. – Вважаю це ознакою недобросовісної конкуренції.»

За словами проректора університет неодноразово перевіряла прокуратура та державна інспекція навчальних закладів. На всі заходи вступної кампанії, включно з творчим конкурсом до Інституту журналістики, запрошуються громадські спостерігачі, зокрема ГМ «Опора». І досі не було жодних зауважень від будь-кого, нікого до відповідальності не притягували.

Окрім того у ВНЗ наголошують, що вплинути на процес зарахування неможливо. Сертифікати ЗНО проходять подвійну перевірку. Вперше – під час подачі документів до ВНЗ, коли зазначені в ньому результати звіряють з електронною базою даних УЦОЯО, а другий – вже при зарахуванні студента до вузу, коли інформацію у сертифікаті ще раз звіряють з письмовим варіантом ЗНО.

За інформацією Генеральної прокуратури, минулого року за отримання хабарів і сприяння у вступі до навчальних закладів, складанні заліків та іспитів порушено дев’ять кримінальних справ, також складено чотири адміністративні протоколи про вчинення корупційних правопорушень стосовно посадових осіб вузів – пише «Тиждень». Цього ж року ГПУ повідомила «ПедПресі», що скарги про вимагання грошей за вступ до ВНЗ до органів прокуратури не надходили. Та перевірки із цих питань тривають. Узагальнення результатів перевірки, зокрема виявлених порушень та вжитих заходів щодо притягнення винних осіб до відповідальності, Генеральною прокуратурою України буде проведено в серпні 2013 року.

Переглядів: 552 | Додав: savvich | Теги: for admission require thousands of , при поступлении требуют тысячи долл, при вступі вимагають тисячі доларів | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »