Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:05

Головна » 2013 » Липень » 31 » Завтра ВНЗ сформують перші рейтингові списки
    Завтра ВНЗ сформують перші рейтингові списки
    Після завершення строків прийому документів, що тривав протягом липня, приймальні комісії вищих навчальних закладів почнуть оприлюднювати списки потенційних студентів.

Рейтинговий список – це список всіх абітурієнтів, які подали документи до вищого навчального закладу, із зазначенням рейтингового бала та рейтингового місця кожного абітурієнта. Такий список буде сформовано у кожному навчальному закладі та за кожною окремою спеціальністю.

Перші рейтингові списки, із зазначенням осіб рекомендованих для зарахування до вищого навчального закладу на бюджетну форму навчання, мають бути оприлюднені 1 серпня не пізніше 12 години ("перша хвиля").

Після цього у абітурієнтів буде 4 дні (до 4-го серпня включно) для того щоб подати оригінали документів до того вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

5 серпня до 12 години рейтингові списки мають оновитися ("друга хвиля"), з них будуть виключені особи, які не подали в період з 1 до 4 серпня оригінали документів до вищого навчального закладу. У підсумку їх місця займуть абітурієнти, які знаходились нижче у списку та сформується другий рейтинговий список з усіх спеціальностей в усіх навчальних закладах України.

Ті абітурієнти, які з’явились у другому рейтинговому списку, матимуть три дні (5, 6 та 7 серпня) для того, щоб подати оригінали документів до приймальних комісій.

8 серпня до 12 години, всі вищі навчальні заклади України мають втретє оприлюднити рейтингові списки ("третя хвиля"), знову виключивши з нього абітурієнтів, які не подали оригінали своїх документів протягом 5, 6 та 7 серпня.

У результаті до нового рейтингового списку знову мають увійти абітурієнти, які знаходились нижче за списком. Якщо такі абітурієнти з’являться у списку, у них також буде 3 дні (8, 9 та 10 серпня) для того щоби подати оригінали документів. Не пізніше 11 серпня вузи мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання.

Відтак, приймальні комісії вищих навчальних закладів прийматимуть рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення у три етапи: у перший, п’ятий та восьмий дні після останнього дня прийому заяв (п.16.2. Умов прийому), тобто 1-го, 5-го та 8-го серпня 2013 року. В кожен з цих днів абітурієнт має можливість опинитись у списку рекомендованих для зарахування на бюджет.

Рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про рекомендування до зарахування оприлюднюється в день його прийняття не пізніше 12 години (п.16.3. Умов прийому).

Рейтингові списки вступників оприлюднюються шляхом їх розміщення на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайтах вищих навчальних закладів із зазначенням категорій списку.

Варто зазначити, що згідно з Умовами прийому (п.16.4.), офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування (тобто офіційним оприлюдненням рейтингового списку) вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальної комісії вищого навчального закладу.

Також Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році зазначено, що рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного та мобільного зв’язку, але це не означає, що абітурієнта обов’язково повідомлять про потрапляння до списку рекомендованих до зарахування.
    Переглядів: 551 | Додав: savvich | Теги: рейтинговые списки, рейтингові списки, rating lists | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »