Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 07.04.2020, 13:52

Головна » 2013 » Липень » 14 » Звірі "програмують" стать дитинчат, вважають вчені
    Звірі "програмують" стать дитинчат, вважають вчені

Самки ссавців багатьох видів можуть при зачатті "вибирати" стать майбутніх дитинчат, заздалегідь зважуючи їх шанси на успіх у протилежної статі, йдеться в статті, опублікованій в журналі PLoS One.
    Джозеф Гарнер (Joseph Garner) зі Стенфордського університету (США) і його колеги обробили дані зоопарку в Сан-Дієго за 90 років. Вони зібрали "родоводи" більше 2300 тварин 198 видів, серед яких примати, хижаки - леви, ведмеді, вовки, травоїдні - корови, буйволи, олені, коні й носороги. Вчені виявили, що у самок, які народжували найбільше дитинчат чоловічої статі, в третьому поколінні було майже на третину більше нащадків, ніж у самок, які народжували дитинчат обох статей порівну.
    Вчені пояснюють, що якщо батьки сильні і здорові, самки постараються народити якомога більше синів в надії, що вони успадкують батьківські якості, стануть альфа-самцями і будуть широко розповсюджувати батьківські гени. Слабкі особини, навпаки, намагаються народжувати самок. Кожна самка може передати батьківські гени набагато меншому числу нащадків, зате дитинчата будуть у неї майже напевно, в той час як слабкий самець може не витримати конкуренції з іншими самцями і взагалі не отримати жодної самки.
    Стать дитини може залежати від дієти до вагітності, вважають вчені
    Вчені припускають, що здатність "вибирати" стать своїх дітей є і у людей. Так, дослідження показали, що в полігамних суспільствах у дружин з більш високим статусом народжується більше синів, ніж у жінок з низьким статусом.
    Як працює механізм вибору статі - незрозуміло, але відомо, що він контролюється самками. За однією з теорій, сперматозоїди мають різну форму залежно від хромосом, які вони несуть, і завдяки цьому самка може регулювати їх рух на шляху до яйцеклітини.
    Це перше дослідження, яке підтвердило, що ссавці здатні "вибирати" стать дитинчат, забезпечуючи собі якомога більше нащадків, стверджують вчені.

Стать дитини може залежати від дієти до вагітності, вважають вчені

Уявлення про те, що їжа може вплинути на стать майбутньої дитини, існує з глибокої давнини. Зокрема, на Сході існувало повір'я, що якщо жінка хоче народити хлопчика, вона повинна їсти солону їжу, якщо дівчинку - солодку.
    МОСКВА, 9 червня - РІА Новини. Стать потомства може залежати від особливостей харчування напередодні вагітності - принаймні, у овець. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Reproductive Biology and Endocrinology.

Вчені з університету Міссурі під керівництвом Майкла Робертса (Michael Roberts) досліджували вплив на стать майбутнього потомства у овець, протягом місяця напередодні зачаття "сиділи на дієті" з підвищеним вмістом поліненасичених жирів - речовин, що мають важливе значення для імунної та нервової систем.

Як йдеться у статті, в експерименті у овець, які отримували підвищені дози поліненасичених жирів, частка потомства чоловічої статі досягала майже 70%.

"Наше дослідження було організовано таким чином, щоб виключити вплив стану організму, ваги, попередніх вагітностей ... та інших умов, які можуть вплинути на співвідношення статей. Швидше за все, саме склад дієти напередодні зачаття привів до такого ефекту в співвідношенні статей", - пояснює Робертс.

Автори статті вважають, що їх результати можуть бути важливі для тваринництва та інших сфер, де займаються розведенням тварин.

Вчені проводили численні дослідження, намагаючись з'ясувати, чи можуть впливати особливості харчування на підлогу майбутніх дітей.

Зокрема, у квітні 2008 року вчені з Оксфорда і Ексетера опитали 740 вперше завагітніли британських жінок, щоб дізнатися, як вони харчувалися протягом року перед зачаттям.

Виявилося, що 56% жінок, що харчувалися висококалорійною їжею, народили хлопчиків, у той час як ті, що сиділи на низькокалорійній дієті народили синів лише в 45% випадках. Стаття за підсумками цієї роботи була опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Проводилися також дослідження, що свідчили про вплив їжі на розподіл підлог у щурів.

МОСКВА, 11 липня - РІА Новини.

Переглядів: 630 | Додав: savvich | Теги: пол детей и зверей, стать дітей і звірів, sex of children and animals | Рейтинг: 0.0/0
    «  Липень 2013  »